SPIS TREŚCI
- Wprowadzenie (Agnieszka Lniak)
ARTYKUŁY
- JUSTYNA GORZKOWICZ (Culure Lab Foundation; Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie)
Literacki światoobraz Kornela Filipowicza. O wolności, nadziei oraz śmierci w kontekście egzystencjalizmu francuskiego - KRZYSZTOF BRENSKOTT (Uniwersytet Jagielloński)
Granica, która oddziela od światła. Jaki jest obraz czasu(ów) w twórczości Olgi Tokarczuk i skąd pochodzi - AGATA ZAWISZA (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
Czy możliwa jest topografia czasu? Rozmyślania wokół powieści Olgi Tokarczuk „Prawiek i inne czasy” - ALEKSANDRA BRYLSKA (Uniwersytet Warszawski)
Promieniująca czasoprzestrzeń. O statusie czasu i przestrzeni czarnobylskiej zony - BARBARA BARYSZ (Uniwersytet Warszawski)
W poszukiwaniu magii utraconej. Alchemia czasu i przestrzeni w filozofii Carla Gustava Junga i Gastona Bachelarda - AGNIESZKA LNIAK (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
Forma i wyobraźnia. Pojmowanie czasoprzestrzeni w myśli Johna Cage’a - JAKUB WALICKI (Uniwersytet Wrocławski)
Dostatek czasu. Wydłużenie ludzkiego życia z perspektywy Heideggera - ADAM LUBOCKI (Uniwersytet Gdański)
Pojmowanie czasu i jego struktura w kulturach Wielkiego Stepu na przykładzie Mongołów w XIII wieku - DAMIAN DAWID NOWAK (GoodPlaceWarsaw.pl)
Płeć a podróżowanie w czasie? Analiza oczekiwań wobec trzynastej inkarnacji Doktora Who na podstawie przekazów medialnych oraz reakcji internautów
VARIA
- ZUZANA CEPKOVÁ FEJEŠOVÁ (Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici, Slovenská republika)
O kríze literatúry. Literárne dielo medzi recepciou a produkciou - ŠTEFAN DENEŠ (Faculty of Arts at University of Pavol Jozef Šafárik in Košice, Slovakia)
Popper. Problém historicizmu - JANA EXNER (Filozofická fakulta UPJŠ v Košiciach, Slovenská republika)
Výchova a problém prirodzeného sveta v ranom období Patočkovej tvorby - BARTŁOMIEJ K. KRZYCH (Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie)
Struktura rzeczywistości: jednowielorakość? Refleksja intuicjonistyczno-wyobrażeniowa z pogranicza ontologii
RECENZJE
- BARTŁOMIEJ K. KRZYCH (Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie)
„Bóg i Stephen Hawking”. Krótka refleksja po lekturze książki prof. Johna C. Lennoxa
TŁUMACZENIA
- DARIUSZ BĘBEN (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
Z dejín fenomenologického hnutia. Mníchovská fenomenológiav
(z poľského originálu preložil Michal Kručko)
You must be logged in to post a comment.