Zakres dziedzinowy i przedmiotowy
Publikujemy głównie recenzowane artykuły/teksty naukowe z zakresu humanistyki i nauk społecznych. Co prawda zaczynaliśmy od filozofii, to jednak obecnie zgłaszane do nas teksty nie muszą ujmować problemów w stricte filozoficzny sposób (rozumiany jako zajmowanie się historią filozofii). W opinii Redakcji jakikolwiek namysł nad niektórymi zagadnieniami jest już w pewnej mierze filozofowaniem. Stąd też nie ograniczamy się do jednej tylko dziedziny rozpatrywania poruszanych przez nas kwestii i uważamy za ważny punkt widzenia literaturoznawstwa, kulturoznawstwa, filologii, politologii, socjologii czy psychologii itp., dyscyplin pozbawionych bazy filozoficznej. Wynika to z faktu, że m.in. te dziedziny są w stanie iść naprzód wtedy, kiedy namysł filozoficzny musi się zatrzymać.
Wstępne wskazówki dla autorów:
Bardzo prosimy o podawanie w mailu afiliacji.
Przyjmujemy niepublikowane dotychczas nigdzie oryginalne artykuły naukowe, przeglądowe, polemiki, eseje, rozdziały monograficzne od 20’000 do 30’000 znaków ze spacjami, przypisami i bibliografią oraz książki i monografie naukowe bez górnego limitu znaków.
Akceptowane formaty plików tekstowych: .docx, .doc, .odt.
Do tekstu należy dołączyć:
- tytuł w wersji angielskiej,
- pięć słów kluczowych oddzielnie w języku polskim oraz w języku angielskim (tzw. KEY WORDS) (jeśli publikacja jest publikacją zbiorową i stematyzowaną, prosimy pominąć hasło tytułowe),
- niewliczające się do limitu znaków: streszczenie w języku angielskim (około 150-400 wyrazów) razem z jego tłumaczeniem na język polski, aby ułatwić pracę redaktorowi językowemu,
- krótką notę biograficzną.
Redakcja zastrzega sobie prawo do odrzucenia tekstów, skracania ich, edycji oraz dokonywania korekty.
Wzory sporządzania przypisów
W publikacjach wydawanych w ramach działalności „Amor Fati” stosowane są przypisy dolne – poza tym sposób wyszczególniania cytatów i konkretny zapis przypisów jest dowolny. Istotne jest tylko to, aby w obrębie jednego tekstu stosować dany zapis konsekwentnie.
Na końcu tekstu należy zamieścić bibliografię. Pozycje w spisie należy uszeregować alfabetycznie.
W tekście należy podać swoje imię i nazwisko, a także afiliację.
Warunki publikacji tekstu (prawa autorskie):
Autor zgadza się udzielić wydawcy licencji nieodpłatnej i niewyłącznej na czas nieoznaczony. Autor udziela Wydawnictwu zgody na korzystanie z dzieła na następujących polach eksploatacji:
- utrwalania Dzieła,
- zwielokrotnienia utworu techniką cyfrową (digitalizacja),
- wprowadzania Dzieła lub jego fragmentów do pamięci komputera, rozpowszechniania Dzieła w sieci komputerowej oraz internetowej lub w postaci utrwaleń na nośnikach przeznaczonych do eksploatacji w komputerze lub bazach danych (wydanie Dzieła w postaci zapisu elektronicznego).
- zwielokrotnienia utworu drukiem oraz rozpowszechniania egzemplarzy zwielokrotnionego Dzieła,
- wprowadzania do obrotu egzemplarzy zwielokrotnionego Dzieła,
- wprowadzanie utworu, jak i jego części, do pamięci ogólnie dostępnego komputera,
- używanie Dzieła w materiałach informacyjnych i promocyjnych,
- używanie Dzieła w publicznych prezentacjach,
- używanie Dzieła w publikacjach prasowych oraz audycjach radiowych i telewizyjnych.
Nadesłanie swojego tekstu jest równoznaczne z oświadczeniem przez Autora, iż: posiada Ona/On do niego pełnię praw autorskich, nigdzie wcześniej go nie publikował, ani nie rozpowszechniał w żadnej formie oraz nie narusza praw osób trzecich.
W razie naruszenia prawa, głównie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych prawach autorskich (dz. U. 1994 nr 24 poz. 83), wydawca nie ponosi odpowiedzialności cywilno-prawnej. Autor danej publikacji zobowiązuje się do wzięcia na siebie pełnej odpowiedzialności za naruszenia prawa i zobowiązuje się pokryć wszelkie koszty z tym związane.
Formularz przesyłania publikacji
Aby przesłać tekst oraz poznać szczegółowe wymogi edytorskie, prosimy kliknąć tutaj.